Serdecznie zapraszamy Państwa na koncert pt. „Lubię wracać…”, w wykonaniu aktorki scen muzycznych Anny Kędroń przy akompaniamencie pianisty Tymoteusza Tomali, inaugurujący wydarzenia artystyczne w sali budynku „Pod Goruszką” w Jaworzu.

Koncert odbędzie się 9 października 2021 r. o godz. 18:00.

W repertuarze znajdą się najpiękniejsze utwory znakomitego wokalisty i kompozytora – Zbigniewa Wodeckiego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, natomiast liczba miejsc jest ograniczona – dlatego też zapraszamy Państwa po odbiór zaproszeń upoważniających do uczestnictwa w koncercie. Zaproszenia są do odebrania w biurze Ośrodka Promocji Gminy Jaworze (tel. 33 488 31 16, godz. 8:00-16:00).

Koncert odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego i wszelkich środków bezpieczeństwa.

Serdecznie zapraszamy!

Parę słów o artystach

Anna Kędroń – aktorka musicalowa, wokalistka, pedagog. Wcześniej zawodowo związana z warszawskim Teatrem Rampa oraz Teatrami Muzycznymi w Gdyni i Toruniu. Absolwentka Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Na dużej scenie debiutowała w roli Szpryncy („Skrzypek na dachu”, reż. J. Gruza) w Teatrze Muzycznym w Gdyni, następnie kreowała postać Józki w spektaklu „Chłopi” (reż. W. Kościelniak), a ponadto brała udział w spektaklach „Lalka”, „Grease”, „Shrek”.

Współpracowała z kilkoma teatrami w Polsce m.in. Teatrem Rampa w Warszawie, gdzie możemy zobaczyć ją w spektaklach: „Rapsodia z demonem” (jako Królowa), „Kobiety na skraju załamania nerwowego” (Cristina oraz Konsjerżka Pepy), „Jesus Christ Superstar” (Nadzieja). W Teatrze Muzycznym w Łodzi w spektaklu „Nasz Portret” (Kelnerka), natomiast w Teatrze Muzycznym w Toruniu w spektaklach „Złoto i Liście” (Królewna) oraz „Siła Sióstr” (swing). Współpracuje również z Teatrem Komedii Valldal, gdzie gra tytułową w rolę w spektaklu „Mała Syrenka”.

Tymoteusz Tomala – pianista, aranżer, akompaniator. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie, a także studiów na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, ze specjalizacją: zespoły kameralne oraz muzyka rozrywkowa. Od lat aktywnie koncertuje oraz zajmuje się działalnością akompaniatorską z licznymi solistami. Swój wolny czas poświęca na działalność zespołową zajmując się aranżacją i interpretacją. Ukończył naukę gry na fortepianie, w klasie dr Grzegorza Niemczuka. Wykonuje zarówno muzykę klasyczną, rozrywkową, jak i filmową. W jego bogatym repertuarze nie brakuje miejsca na improwizacje. Laureat konkursów pianistycznych m.in. w Rużomberku na Słowacji, czy International Music Competition in Padova we Włoszech. W roli solisty uczestnik festiwalu „Cieszyńska Wiosna”, „ART+”, swoją działalność artystyczną szerzy poza granicami kraju występując w Finlandii, Niemczech, Czechach, z repertuarem autorskim oraz klasycznym. Aktywnie działa na swojej rodzimej uczelni grając liczne koncerty na festiwalach, regularnie koncertując i współpracując z MCK w Żywcu. Najnowszy projekt artysty, dotyczy wizualizacji muzyki, które ubogacają solowe koncerty.