18 marca 2025

Śmieciobranie w Jaworzu – dołącz do akcji sprzątania!

Już 22 marca o godzinie 9:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Jaworze do udziału w V edycji Śmieciobrania! Wspólnie zadbajmy o czystość naszych lasów, szlaków turystycznych i przestrzeni publicznych. To świetna okazja, by aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i zrobić coś dobrego dla środowiska i naszej gminy. Wcześniej, 21 marca, w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaworzu odbędą się warsztaty edukacyjne o prawidłowej segregacji odpadów. Edukatorzy z Fundacji EKOARKA wyjaśnią dzieciom, jak możemy ograniczyć ilość śmieci w naszych domach oraz jak prawidłowo segregować odpady, aby mogły zostać poddane recyklingowi. Podczas warsztatów uczniowie wezmą udział także w Wielkiej grze planszowej, w trakcie której poznają zasady recyklingu w formie zabawy, układaniu dużych, ekologicznych puzzli oraz w tworzeniu własnych bawełnianych toreb na zakupy. Każdy uczeń ozdobi torbę własnym rysunkiem i zabierze ją do domu, a tym samym przyczyni się do ograniczania ilości plastikowych toreb na zakupy. Serdecznie zachęcamy do zapisów i udziału w wydarzeniu. Zapisy za pośrednictwem maila : biuro@opgj.pl do 20 marca!

Czytaj więcej

17 marca 2025

Koronacja Króla i Królowej Błatnia Challenge 2025

W piątek, 14 marca o godzinie 16:30, w budynku sali pod Harendą w Jaworzu odbyło się oficjalne zakończenie IX lutowej edycji Błatnia Challenge. Był to moment podsumowania całego wydarzenia, a także okazja do uroczystej dekoracji Królowych oraz Królów Błatniej, jak również nagrodzenia wszystkich uczestników tegorocznej edycji tego wyjątkowego wydarzenia sportowego. Błatnia Challenge to wyzwanie, które polega na codziennym wejściu na szczyt Błatniej (917 m n.p.m.) przez cały luty. W tym roku wydarzenie przyciągnęło rekordową liczbę uczestników, co świadczy o rosnącej popularności tej inicjatywy. W trakcie całego lutego uczestnicy zdobyli Błatnią łącznie 6780 razy, co przekłada się na dystans około 55 tysięcy kilometrów! W czasie trwania wyzwania odnotowano kilka imponujących wyników. 5 lutego na szczycie znalazło się rekordowe 181 osób. Ponadto rozegrano zawody na najszybszy zbieg oraz wybieg na szczyt. Najlepszy czas w górę wyniósł 26 minut i 20 sekund, a w dół 12 minut i 48 sekund. Tytuł Króla zdobyło 60 uczestników, natomiast wśród pań liczba Królowych wyniosła aż 71! Szczególną niespodzianką była liczba dzieci biorących udział w wyzwaniu – aż 94, z czego pięcioro zdobyło komplet wyjść. Codziennie na szczyt wspinało się również siedem psiaków. Wyniki: 177 kobiet, w tym 71 Królowych 148 mężczyzn, w tym 60 Królów 94 dzieci, w tym 33 medalowe i 5 Królów 42 psiaki, w tym 7 zdobywało szczyt codziennie 181 osób w strefie medalowej (min. 20 wejść na szczyt) Podczas wyzwania odbyły się także zawody na jak najszybsze wejście i zejście na Błatnią Błatnia Uphill Race. Najszybsi w wejściu na górę byli: 1. Daniel Susek z czasem 27:22 2. Rafał Stanisław z czasem 28:44 3. Dawid Sromek z czasem 30:20 W dół: 1. Rafał Stanisław 12:35 2. Marek Pronobis 12:36 3. Jakub Stec 12:47 Obecne rekordy nadal nie zostały pobite (góra 22:52, dół 10:49) Na uroczystości koronacyjnej frekwencja dopisała. Sala pod Harendą ledwo pomieściła wszystkich przybyłych gości. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Wójt Gminy Jaworze, Pani Anna Skotnicka-Nędzka, wraz z zastępcą Wojciechem Jaskułą oraz Wójt Gminy Brenna Andrzej Kozieł wraz z dyrektorem OPKiS Łukaszem Muschiołem. Podczas spotkania wręczono nagrody, medale i pamiątkowe statuetki dla uczestników. Nie zabrakło łez wzruszenia i serdecznych podziękowań dla organizatorów oraz sponsorów, którzy spisali się na medal. IX edycja Błatnia Challenge przechodzi do historii jako rekordowa, ale organizatorzy już zapowiadają, że jubileuszowa, dziesiąta edycja przyniesie kolejne emocje i może pobije nowe rekordy! Fotografie: Tomasz Wysocki

Czytaj więcej

14 marca 2025

Stanowisko Gminy Jaworze w sprawie lasów społecznych w Jaworzu

W odpowiedzi na zatroskanie mieszkańców, dotyczące działań prowadzonych na terenie naszej gminy przez nadleśnictwo w obszarze zarządu nadleśnictwa, udostępniamy stronę internetową zawierająca szczegółowe informacje w temacie (https://www.laswokolmiast.pl/). Podkreślenia wymaga fakt, że prace prowadzone przez Zespół ds. Lasów Społecznych wokół Bielska-Białej zakończyły się wypracowaniem jednolitego stanowiska strony społecznej oraz samorządowej, w skład której wchodzi m.in. gmina Jaworze. Od stanowiska odbiega z kolei propozycja strony leśnej. To jednak do Ministerstwa Klimatu i Środowiska należy ostateczna decyzja co do kształtu i charakteru lasu społecznego wokół Bielska-Białej. Udostępniamy również stanowisko wójt gminy Jaworze przekazane 12 listopada 2024 r. Markowi Czadrowi – Zastępcy Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej - w sprawie wyznaczenia całego terenu w zarządzie Lasów Państwowych znajdujących się na terenie Jaworza jako lasów o wiodącej funkcji społecznej. Urząd Gminy Jaworze, w związku z otrzymanym pismem Ministerstwa Klimatu i Środowiska, informuje, że etap określenia obszaru lasów społecznych powinien zostać zakończony do końca kwietnia 2025 r. Z kolei uzgodnienia dotyczące zasad gospodarowania w lasach społecznych będą prowadzone w okresie od maja do września 2025 r. Jak zapewnia Ministerstwo, wzmocnienie funkcji społecznych lasów w sąsiedztwie miast oraz zakończenie pilotażu w 2025 r. jest dla niego priorytetem. Raport z pilotażowego procesu zainicjowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska dotyczącego lasów o wiodącej funkcji społecznej wokół miasta Bielsko-Biała znajduje się tutaj.

Czytaj więcej

10 marca 2025

Czwarta edycja "DNI KOBIET" w Jaworzu

W dniach 7-8 marca 2025 r. w Jaworzu odbyła się czwarta edycja DNI KOBIET, zorganizowana przez Ośrodek Promocji Gminy Jaworze we współpracy z Galerią Sztuki na Zdrojowej. Wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców oraz gości, którzy wspólnie celebrowali święto wszystkich kobiet. Wystawa fotografii „ŚWIAT KOBIET” Jacka Szabli Pierwszego dnia obchodów, 7 marca, w Galerii Sztuki na Zdrojowej miała miejsce wystawa fotografii portretowej „ŚWIAT KOBIET” autorstwa uznanego fotografa Jacka Szabli. W spotkaniu wzięli udział m.in. Wójt Gminy Jaworze Anna Skotnicka-Nędzka oraz jej zastępca Wojciech Jaskuła, a także przyjaciele i znajomi fotografa. Podczas wydarzenia fotograf opowiedział o swojej pasji i tajnikach fotografii portretowej. O oprawę muzyczną wernisażu zadbałgitarzysta Tomasz Madzia. Wystawę „ŚWIAT KOBIET” można oglądać w Galerii Sztuki na Zdrojowej do 27 marca 2025 r. Koncert „BO TO JEST MIŁOŚĆ” – muzyczna uczta w Dzień Kobiet Drugiego dnia wydarzenia, 8 marca, w sali budynku „Pod Goruszką” odbył się wyjątkowy koncert „BO TO JEST MIŁOŚĆ”. Główną gwiazdą wieczoru była charyzmatyczna wokalistka Iwona Loranc, która wraz ze znakomitymi muzykami – Piotrem Kominkiem (fortepian), Marcinem Żupańskim (saksofon, klarnet basowy, flet), Tomaszem Kineckim (instrumenty perkusyjne) oraz Patrykiem Bizukojciem (gitara basowa) – zaprezentowała przeboje z repertuaru Marii Koterbskiej. W koncercie wzięli udział licznie zgromadzona publiczność, w tym Wójt Gminy Jaworze Anna Skotnicka-Nędzka, przewodnicząca Rady Gminy Jaworze Agnieszka Nieborak oraz radni gminy. Publiczność miała okazję usłyszeć takie utwory jak „Augustowskie noce”, „Brzydula i Rudzielec”, „Wrocławskie tramwaje” oraz „Parasolki, parasolki”. Największe przeboje, takie jak „Karuzela” i „Serduszko puka w rytmie cza-cza”, śpiewała cała sala! Iwona Loranc wspaniale nawiązała kontakt z publicznością, która z entuzjazmem reagowała na każdą piosenkę. Zwieńczeniem koncertu były długie brawa na stojąco.

Czytaj więcej

10 marca 2025

Dzień Kobiet z KGW w Jaworzu – tradycja i muzyka w kobiecym gronie

W miniony czwartek, 6 marca, w sali budynku "Pod Harendą" odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Jaworzu. To coroczne wydarzenie zgromadziło panie z jaworzańskiego KGW, Koła Emerytów i Rencistów oraz Kółka Rolniczego w Wilkowicach, stając się nieodłącznym elementem lokalnej tradycji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wójt Gminy Anna Skotnicka-Nędzka, jej zastępca Wojciech Jaskuła, przewodnicząca Rady Gminy Agnieszka Nieborak, dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jolanta Witkowska, Gabriela Śliwka z Biblioteki w Jaworzu, Aneta Kwaśna z Galerii Sztuki na Zdrojowej oraz prezes Stowarzyszenia Jaworze-Zdrój Ewa Wieja. Spotkanie poprowadziła przewodnicząca KGW, Danuta Mynarska. Było to popołudnie pełne muzyki, śpiewu, tańca oraz serdecznej atmosfery w kobiecym gronie.  Jednym z głównych punktów wydarzenia był koncert Agnieszki Golik, której wokalnie towarzyszył Paweł Laszczak, grający także na saksofonie. Artyści wykonali znane i lubiane przeboje, które szybko porwały uczestniczki do wspólnego śpiewu i tańca. "Serduszko puka w rytmie cza-cza", "Do zakochania jeden krok", "Tych lat nie odda nikt" – to tylko niektóre z utworów, dzięki którym w sali zapanowała radosna atmosfera, pełna uśmiechów i dobrej zabawy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, który przygotowały członkinie KGW. Pyszne ciasto oraz dobra kawa sprzyjały rozmowom w kobiecym gronie. Po koncercie głos zabrali Wójt Gminy Jaworze, Anna Skotnicka-Nędzka oraz jej zastępca, Wojciech Jaskuła. Oboje złożyli wszystkim paniom serdeczne życzenia z okazji ich święta, podkreślając znaczenie i rolę kobiet w życiu społeczności lokalnej. Na zakończenie spotkania wszystkie uczestniczki otrzymały wiosenne, kolorowe prymulki, które stały się symbolicznym podziękowaniem i wyrazem uznania dla wszystkich obecnych kobiet.

Czytaj więcej

07 marca 2025

Usuwanie zamierających drzew z terenu naszej gminy

W związku z obawami mieszkańców dotyczącymi usuwania drzew z terenu naszej gminy informujemy, że wycinka prowadzona jest wyłącznie po uzyskaniu stosownych zezwoleń. Zgodę na usunięcie drzew wydaje Starosta Bielski bądź Wojewódzki Konserwator Zabytków. Urząd Gminy wnioskuje o wyrażenie zgody na usunięcie wyłącznie zamierających drzew. Niejednokrotnie, podejmuje swoje działania w oparciu o zgłoszenia mieszkańców. Rekompensując straty dokonuje nasadzeń nowych drzew. Niewątpliwie drzewa, oprócz wartości przyrodniczych, mają istotne znaczenie społeczne i kulturowe. Nie tylko upiększają naszą okolicę, ale pełnią również kluczową rolę w ekosystemie. Niestety, są one jednak narażone na wiele zagrożeń – od szkodników, poprzez choroby czy też niekorzystne warunki atmosferyczne. W przypadku jesionów, które w ostatnim czasie zostały usunięte z terenu Amfiteatru, prowadzone wcześniej cięcia sanitarne nie uchroniły przed ich zamieraniem. Oględziny przeprowadzone przez pracownika Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków wykazały m.in. że korzenie drzew nosiły ślady rozkładu próchniczego. Ponadto, posiadały wyraźne objawy zamierania, a stabilność i stan fitosanitarny drzew był wyraźnie osłabiony. Nadmienić należy, że zamieranie jesionów obserwowane jest już od dawna. Proces choroby rozpoczyna się od zasiedlenia przez grzyba pędów oraz drewna przewodzącego wodę, utrudniając lub nawet uniemożliwiając pełnienie tej bardzo ważnej funkcji. Konsekwencją jest utrata przez drzewo znacznej części ulistnienia, co w efekcie powoduje postępujące osłabienie, a w kolejnym etapie zamieranie drzewa i rozwój kolejnych gatunków grzybów rozkładających dolną część pnia oraz korzenie. Mając na względzie przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców niejednokrotnie, wobec otrzymywanych sygnałów, Urząd Gminy Jaworze stoi przed dylematem czy wycinać chore drzewa. Wartościami, które są brane pod uwagę jest ochrona przyrody, ale również ochrona zdrowia i życia ludzkiego. Pamiętać należy, że w momencie wywrotu czy złamania drzewa, które rośnie na terenie stanowiącym własność gminy, za powstałe szkody materialne czy zdrowie i życie ludzi do odpowiedzialności zostałby pociągnięty Urząd Gminy Jaworze. Niewątpliwie bezpieczeństwo ludzi przedstawia w tym momencie bezsprzecznie większą wartość niż ochrona prawna elementu przyrody jakim są chore, zamierające drzewa, stanowiące potencjalne zagrożenie.

Czytaj więcej

06 marca 2025

Zaproszenie na 70. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to najstarszy i największy konkurs recytatorski adresowany do amatorów (otwarty dla uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i osób dorosłych), który odbywa się w ramach czterech turniejów:  Turniej recytatorski (w kategoriach: młodzieży szkół ponadpodstawowych i dorosłych),  Turniej poezji śpiewanej,  Turniej teatrów jednego aktora,  Wywiedzione przez słowa. I etap – eliminacje lokalne odbędą się dla naszego powiatu 4 kwietnia 2025 r. w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Zgłoszenia na pierwszy etap można składać do 31 marca 2025 r. II etap – eliminacje rejonowe będą miały miejsce 25 kwietnia 2025 r. w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Regulamin konkursu znajduje się na stronie: https://rok.bielsko.pl/2025/03/03/70-ogolnopolski-konkurs-recytatorski-eliminacje-rejonowe-w-bielsku-bialej/ Więcej informacji: tel. 780-624-434 lub e-mail: d.kocemba@rok.bielsko.pl Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału!

Czytaj więcej

06 marca 2025

Ogloszenie o przystąpieniu do opracowania Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami na lata 2025-2028

Wójt Gminy Jaworze informuje, że przystępuje do opracowania Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami na lata 2025-2028, który będzie obejmował zadania związane z ochroną, konserwacją, rewitalizacją i popularyzacją zabytków znajdujących się na terenie Gminy Jaworze. Program ten ma na celu: Określenie działań ochrony dziedzictwa kulturowego gminy, Przewidywanie działań konserwatorskich, Wskazanie priorytetów w zakresie finansowania prac konserwatorskich i restauratorskich, Ustalenie środków wspierających aktywności edukacyjne związane z zachowaniem tradycji i kultury regionu. W ramach opracowywania Programu zapraszamy mieszkańców, organizacje pozarządowe, instytucje kulturalne oraz innych zainteresowanych do zgłaszania propozycji obiektów, które ich zdaniem powinny zostać wpisane do Gminnej Ewidencji Zabytków prowadzonej przez Wójta Gminy Jaworze. W szczególności chodzi o obiekty o znaczeniu historycznym, architektonicznym, kulturowym lub przyrodniczym, które wymagają ochrony, konserwacji lub rewitalizacji. Propozycje obiektów mogą dotyczyć m.in.: Zabytkowych budynków i obiektów architektonicznych, Pomników, miejsc pamięci oraz cmentarzy, Obiektów przemysłowych, technicznych i inżynieryjnych, Parków, ogrodów i innych obiektów krajobrazowych, Stanowisk archeologicznych, Innych miejsc mających wartość kulturową i historyczną. Propozycje można składać w formie pisemnej na adres Urzędu Gminy Jaworze ul. Zdrojowa 82, 43-384 Jaworze bądź elektronicznie na adres e-mail dambrozko@jaworze.pl Proszę podać nazwę obiektu, jego lokalizację oraz krótką charakterystykę i uzasadnienie, dlaczego obiekt ten powinien zostać wpisany do ewidencji. Termin składania propozycji od 10.03.2025 r. do 10.04.2025 r. Otrzymane propozycje dotyczące wpisania obiektów do Gminnej Ewidencji Zabytków zostaną przeanalizowane, a następnie wpisane do opracowywanego Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami. Zapraszamy do aktywnego udziału w opracowywaniu dokumentów dotyczących ochrony dziedzictwa kulturowego naszej gminy. Wójt Gminy Jaworze

Czytaj więcej

04 marca 2025

Niezapomniane emocje piłkarskie na Bosko Cup!

Za nami XVII halowe finały Bosko Cup, które wyłoniły najlepsze drużyny piłkarskie w diecezji bielsko-żywieckiej w kategoriach lektor młodszy, lektor starszy i ministrant. Finały odbyły się 15-16 lutego na Hali Sportowej w ZS im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej (os. Beskidzkie). To, co zaprezentowały drużyny na boiskach Bosko Cup, nie pozostawiało wątpliwości – mamy do czynienia z młodymi talentami, które w przyszłości mogą występować na najwyższym poziomie. Finał był pełen niespodzianek. Istebna, która po raz pierwszy w historii zakwalifikowała się do finałów w dwóch kategoriach, zagrała wspaniale, ale Jaworze okazało się poza ich zasięgiem. Marcel Zdolski i Leon Obara stworzyli duet marzeń, który błyszczał w każdym meczu, zdobywając puchar za zwycięstwo w kategorii ministrantów. Ich gra była płynna, pełna determinacji, a wynik – zasłużony. Jaworze po raz drugi w historii wygrało Bosko Cup w tej kategorii. Marcel Zdolski z Jaworza został najlepszym zawodnikiem mistrzostw, a Leon Obara z Jaworza najlepszym strzelcem, zdobywając 8 goli. W kategorii Lektor Młodszy emocje sięgnęły zenitu podczas zaciętego meczu pomiędzy drużynami Rybarzowic i Rzyków. Rybarzowice, mimo osłabień, pokazały, że piłka nożna to sport drużynowy, w którym nawet słabsze jednostki mogą dać z siebie wszystko. Mecz, który zakończył się dogrywką i rzutami karnymi, był prawdziwą próbą nerwów. Rzyki, mimo że stawiane nie były stawiane w roli faworyta, rozegrały mądry mecz, a zwycięstwo, choć nieoczekiwane, było efektem doskonałej taktyki i zespołowej pracy. Nie można pominąć również meczu o III miejsce w kategorii Lektor Starszy, gdzie Pietrzykowice zaskoczyły wszystkich, eliminując Jawiszowice. Grojec, mimo porażki, zaprezentował się w dobrym stylu i udowodnił, że warto walczyć do końca, niezależnie od okoliczności. Wyjątkowym momentem był „złoty gol” w meczu Rzyki – Grojec, zdobyty przez Adriana Budę, który zapewnił swojej drużynie triumf w emocjonującym finale. Zdecydowanymi triumfatorami tych finałów zostali Ministranci z Jaworza, Lektorzy Młodsi z Rzyków oraz Lektorzy Starsi z Pietrzykowic, którzy pokazali, że nie liczy się tylko talent, ale również serce do gry oraz mądrość w podejmowaniu decyzji na boisku. Warto dodać, że drużyny, które wygrały Bosko Cup, będą reprezentować diecezję na Mistrzostwach Polski. Finałowe rozgrywki były piękną wizytówką piłkarskiego zaangażowania, pasji i młodzieńczej determinacji. To turniej, który na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników oraz kibiców. Bosko Cup to impreza, na którą warto przychodzić, bo obok jakości futbolu, to także emocje, które sprawiają, że piłka nożna jest piękną grą. Fotografie: Bosco Cup

Czytaj więcej

28 lutego 2025

Rusza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych na 2025 rok

Wójt Gminy Jaworze ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie organizacjom pozarządowym prowadzącym działalność pożytku publicznego oraz innym podmiotom uprawnionym, wykonania zadania publicznego w zakresie spraw określonych w Programie współpracy Gminy Jaworze z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami uprawnionymi na rok 2025. Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego, zgodnie z art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1491 ze zm.), które prowadzą działalność statutową w dziedzinie objętej konkursem i zamierzają realizować zadania na terenie Gminy Jaworze lub na rzecz jej mieszkańców. Przedmiotem konkursu są zadania realizowane na rzecz społeczności Gminy Jaworze: 1) w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego - wysokość środków przekazanych na realizację zadania w roku 2024: 140 000,00 zł - wysokość środków przekazanych na realizację zadania w roku 2025: 0,00 zł - wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania w roku 2025: 193 000,00 zł. 2) w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz wpierania działań na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży - wysokość środków przekazanych na realizację zadania w roku 2024: 80 000,00 zł - wysokość środków przekazanych na realizację zadania w roku 2025: 13 000,00 zł - wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania w roku 2025: 97 000,00 zł. 3) w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym - wysokość środków przekazanych na realizację zadania w roku 2024: 157 000,00 zł - wysokość środków przekazanych na realizację zadania w roku 2025: 0,00 zł - wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania w roku 2025: 157 000,00 zł. 4) w zakresie wspierania działań wspomagających rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz od wspierania działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym - wysokość środków przekazanych na realizację zadania w roku 2024: 40 000 zł - wysokość środków przekazanych na realizację zadania w roku 2025: 0,00 zł - wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania w roku 2025: 65 000,00 zł. Zadania zgłaszane w konkursie muszą dotyczyć działań inwestycyjnych, podejmowanych w powyższym zakresie. Termin składania ofert upływa 24 marca 2025 r. o godz. 15:00. Dla usprawnienia procesu składania ofert, od 2021 roku wprowadziliśmy specjalną aplikację – Generator eNGO, dostępną pod adresem: jaworze.engo.org.pl. Generator eNGO umożliwia sprawne przygotowanie ofert, zweryfikowanie poprawności oraz ich późniejsze rozliczenie. Od 2021 roku, wszystkie konkursy ofert ogłaszane przez Urząd Gminy Jaworze na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie przeprowadzane są przy wykorzystaniu nowej platformy. Warunkiem przystąpienia do otwartego konkursu ofert jest wygenerowanie prawidłowo wypełnionego formularza oferty za pomocą elektronicznego Generatora eNGO, a następnie: – złożenie go osobiście w formie papierowej w siedzibie Urzędu Gminy Jaworze, ul. Zdrojowa 82, 43-384 Jaworze, lub – przesłanie drogą pocztową. Udostępniana Państwu aplikacja internetowa umożliwia dostęp do konta z dowolnego komputera wyposażonego w łącze internetowe. Wszystkie wersje ofert i sprawozdań zapisywane i przechowywane będą na serwerach, dzięki czemu ich podgląd będzie możliwy w dowolnym momencie. Wykorzystanie Generatora pozwoli na wyeliminowanie najczęściej popełnianych błędów z ofert i sprawozdań. Zarządzenie Nr 19/2025 Wójta Gminy Jaworze w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert Generator eNGO Jeśli Wasza organizacja ma pomysł na zadanie realizowane na rzecz społeczności Gminy Jaworze – zapraszamy do udziału w konkursie.

Czytaj więcej