VI edycja „Biegu po Zdrój” rozgrywana była na dwóch dystansach – 11 i 30 kilometrów. Trasa zawodów poprowadzona została stokami Beskidu Śląskiego. Zależnie od dystansu – uczestnicy rywalizowali na trasach wytyczonych stokami Borowiny, Wysokiego i Kopany (trasa 11-kilometrowa), a następnie (w przypadku dystansu 30-kilometrowego) m.in. szczytami Przykrej, Błatniej, Stołowa, Trzech Kopców, Klimczoka i Szyndzielni. Start i meta zostały zlokalizowane obok amfiteatru w Jaworzu. Tegoroczna edycja „Biegu po zdrój” była dofinansowana ze środków budżetu Gminy Jaworze.

Niestety, ze względu na niekorzystne warunki pogodowe i spowodowany tym zły stan murawy boiska, planowany równocześnie bieg dla dzieci został odwołany.

W biegu uczestniczyło 167 zawodników. Były to głównie osoby z naszego regionu (m.in. z Jaworza, Bielska-Białej, Jasienicy i Cieszyna) i pozostałej części województwa śląskiego oraz z Małopolski. Do Jaworza zawitali również biegacze z bardziej odległych miejsc naszego kraju – Piotrkowa Trybunalskiego, Głowna, Wrocławia, Łodzi czy Warszawy. Z kolei jedna z uczestniczek przyjechała na zawody aż z… Celbridge w Irlandii.

Tegoroczny bieg był wyjątkowy, ponieważ oprócz radości z samego uczestnictwa w tym sportowym wydarzeniu, zawodnicy aktywnie wsparli zbiórkę środków dla cierpiącego na ciężką i rzadką chorobę genetyczną – 2-letniego Kajetanka, mieszkańca Jaworza. 50 procent opłaty startowej przeznaczono na ten szczytny cel.

Warto podkreślić, że pomysłodawcami cieszącego się od kilku lat sporą popularnością „Biegu po Zdrój” jest grupa biegaczy z Jaworza, która przy współpracy z Urzędem Gminy Jaworze, Ośrodkiem Promocji Gminy Jaworze, organizacjami pozarządowymi i wolontariuszami, uznała, że  przepiękne krajobrazy Jaworza oraz urokliwy amfiteatr idealnie nadają się do organizacji biegów masowych.

Głównym celem imprezy stała się nie tylko popularyzacja biegania i zdrowego trybu życia oraz promocja Gminy Jaworze, ale także integracja społeczności lokalnej.

Wyniki biegu dostępne są na stronie inesSport.

Galerie zdjęć publikowane są na facebookowym profilu „Biegu po Zdrój”.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy.