Wójt Jaworza oraz Przewodniczący Rady Gminy przygotowali specjalny list dla seniorów. Znajduje się w nim wiele ważnych informacji na temat procedury szczepień.

Pandemia koronawirusa zmieniła wiele naszych planów, które snuliśmy w zeszłym roku. Ograniczenia i obostrzenia, kolejne „lockdowny”, wszystko to skutecznie utrudniło nam codzienne życie. Koronawirus z Wuhan i powodowana przez niego choroba COVID-19 przede wszystkim jednak jest  niebezpieczny dla zdrowia i życia. Rządowe statystyki podają, że ofiarami tej choroby w Polsce jest już ponad 32 tysiące osób. Ozdrowieńcy, którzy pokonali COVID mogą cierpieć jednak na powikłania po chorobie.

Tak ważnym przełomem w walce z pandemią jest pojawienie się szczepionki. Dzięki preparatom przygotowanym przez specjalistów z branży farmakologicznej, można w bezpieczny sposób zabezpieczyć się przed  chorobą i móc wrócić do normalnej egzystencji. Przyjęcie szczepionki jest nieobowiązkowe i bezpłatne, a sama procedura podzielona została na etapy. Wszystko po to, by na początku uodpornić seniorów, którzy są najbardziej narażeni na przejście wirusa w ciężkiej, lub nawet zagrażającej życiu formie.

W celu zachęcenia do szczepień Wójt Radosław Ostałkiewicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Putek przygotowali list z najważniejszymi informacjami na temat szczepień w Jaworzu. Znajdują się tam informacje o sposobach rejestracji, Telefony kontaktowe do Ośrodka Zdrowia i Urzędu w sprawie zapewnienia pomocy w transporcie do punktu szczepień, zlokalizowanego w SGZOZ Jaworze.

Jak się zarejestrować na szczepienie?  Są trzy sposoby:

  1. Poprzez telefon do ośrodka zdrowia w Jaworzu i umówienie się w rejestracji. Uruchomiliśmy specjalny numer do zapisów na szczepienie: 797 151 139
  2. Poprzez rozmowę telefoniczną z konsultantem pod numerem 989. To bezpłatna infolinia rządowa, gdzie po podaniu numeru PESEL i numeru telefonu komórkowego, można umówić się na szczepienie w dogodnym miejscu i terminie.
  3. Poprzez rejestrację przez internet na stronie gov.pl. Aby skorzystać z tej możliwości, trzeba posiadać Profil Zaufany lub dowód osobisty ze specjalnym chipem, tak zwany e-dowód.

Komu przysługuje wsparcie w transporcie:

Są to w szczególności osoby:

  • posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub kodzie N,
  • pierwszą grupę z ww. schorzeniami,
  • samotni seniorzy.

Ważne numery telefonów:

  • rejestracja na szczepienie w ośrodku zdrowia w Jaworzu przy ulicy Leczniczej 272 (SGZOZ w Jaworzu) – 797 151 139
  • gminna infolinia – rezerwacja transportu na szczepienie – 669 271 828
  • gminna infolinia w sprawie szczepień – 33 828 66 03