W Mistrzostwach Śląska w biegach przełajowych, które przeprowadzono 19 listopada w Bytomiu z sukcesem wystartował mieszkaniec naszej gminy, zawodnik KS Sprint Bielsko-Biała – Mikołaj Urbaś.

W zawodach, mimo ujemnej temperatury i zimowej scenerii, udział wzięło ponad 300 biegaczy z 21 śląskich klubów. Jaworzanin wywalczył 3. miejsce w biegu na 2km w kat. U16.

Nie są to jedyne osiągnięcia Mikołaja Urbasia. Warto przypomnieć pozostałe, znaczące tegoroczne osiągnięcia jaworzanina: 

  • 12 listopada – srebrny medal i tytuł Wicemistrza Śląska w biegach alpejskich, Wisła – bieg na Stożek;
  • 8 października – złoty medal i tytuł Mistrza Litwy w ramach 22. otwartych Mistrzostw Litwy w biegach przełajowych na 1 milę, Kłajpeda; 
  • 4 września – brązowy medal i tytuł II Wicemistrza Polski w biegach górskich na krótkim dystansie, Krynki;
  • 30 lipca – medal brązowy i tytuł II Wicemistrza Polski (medal brązowy) w biegach alpejskich; Międzygórze – bieg na Śnieżnik. 

Docelową i najważniejszą imprezą sezonu były oczywiście Mistrzostwa Polski U16, czyli tzw. „Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego” – organizowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Zawody odbyły się 24-25 września w Lublinie.

Rywalizację 30 zawodników z najlepszymi czasami w Polsce Mikołaj zakończył na cennym 7. miejscu, ustanawiając przy tym rekord życiowy 5:59:32, co jednocześnie jest rekordem klubu KS Sprint Bielsko-Biała (2km, U16) i najlepszym wynikiem na Śląsku od 2015 roku.