Drodzy Jaworzanie, pozostajemy solidarni z Ukrainą!

Włączamy się do akcji i uruchamiamy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które wolontariusze przewiozą do granicy polsko-ukraińskiej, a następnie transport humanitarny przejmie Czerwony Krzyż. Rzeczy trafią do miejsc tymczasowego schronienia i innych, gdzie będą najbardziej potrzebne. Chcielibyśmy zaznaczyć, ze cała akcja ma charakter prywatny i dzięki ludziom o wielkim sercu jesteśmy w stanie pomóc w tej niewyobrażanie trudnej sytuacji naszym sąsiadom.

W niedzielę (27 lutego 2022 r.) w budynku "Pod Goruszką" od godz. 11:00 do 14:00 dyżur będzie pełnić Pani Dyrektor Biblioteki, która będzie przyjmować rzeczy od darczyńców.

Od poniedziałku, w każdy dzień będzie można przywozić rzeczy do budynku przy ul. Zdrojowej 85, przy parkingu Urzędu Gminy. Preferujemy godziny pracy urzędu - poza tymi godzinami prosimy o kontakt z osobą koordynującą zbiórkę pod numerem telefonu 669 271 828. 

Potrzebne są:

  • środki opatrunkowe (gazy jałowe, bandaże, opatrunki hydrożelowe, opatrunki hemostatyczne, opatrunki okluzyjne, opatrunki wentylowe, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne),
  • koce, prześcieradła, śpiwory (nie muszą być nowe, ale wyprane), ręczniki, pieluchy tetrowe,
  • żywność długoterminowa: woda, konserwy, dania w słoikach, kasze, makarony, czekolada, żywność dla małych dzieci, mleko UHT, kawa, herbata, cukier, zupy w proszku, 
  • środki higieniczne: papier toaletowy, mokre chusteczki, pieluchy, podpaski, mydła, pasty i szczoteczki do zębów.

Szczegółowych informacji udziela Joanna Łaciok pod numerem telefonu 669 271 828.