W minioną sobotę w Jaworzu odbyła się kolejna edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego, która zapisała się w historii tego cyklicznego wydarzenia rekordową frekwencją - w Rajdzie uczestniczyły 302 osoby!

W sobotę 14 maja 2022 r., po prawie dwuletniej przerwie, odbył się doroczny Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Ośrodek Promocji Gminy Jaworze oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Jaworzu, przy współpracy z Wójtem Gminy Jaworze Radosławem Ostałkiewiczem. Rajd, jak co roku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W tej edycji został pobity rekord frekwencji – na starcie zarejestrowało się aż 302 cyklistów!

Pomimo, że długość trasy liczyła ok. 22,5 km, wśród cyklistów nie zabrakło dzieci i młodzieży. Pośród tej grupy wyróżniała się najmłodsza rajdowiczka – Zuzanna Kapela (5,5 miesiąca), jadąca w foteliku z rodzicami. Najmłodszą jadącą samodzielnie uczestniczką rajdu była Martyna Tomiczak (5 lat). Z kolei najstarszym zawodnikiem był Wiesław Pawlak (79 lata). Rejestracja uczestników Rajdu rozpoczęła się o godz. 9:00 przy Ośrodku Promocji Gminy Jaworze. Rajd natomiast wystartował punktualnie o godz. 11:00.

Trasa rajdu przebiegała przez najbardziej urokliwe zakątki Gminy Jaworze. Komandorem rajdu, jak co roku, był Przewodniczący Rady Gminy Jaworze – Zbigniew Putek. Półmetek odbył się tradycyjnie w Jaworzu-Nałężu, gdzie rowerzyści wrzucili losy do puszki i po krótkim odpoczynku ruszyli dalej za Komandorem rajdu. Około godz. 14:00 rowerzyści dotarli na metę, którą zlokalizowano na terenie jaworzańskiego amfiteatru. O godz. 14:30 cykliści wzięli udział w uroczystym losowaniu nagród. Poprowadzili je Przewodniczący Rady Gminy Jaworze Zbigniew Putek, Dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze Jolanta Witkowska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzu Ewa Cholewik.

Główną nagrodą był rower górski ufundowany przez Ośrodek Promocji Gminy Jaworze, natomiast losującym został Jan Smyrdek. Jednoślad trafił do Dariusza Słowińskiego z Jaworza. Rozdawano także drobne nagrody zakupione przez Ośrodek Promocji Gminy Jaworze – m.in.: plecaki rowerowe, liczniki, pompki, blokady, saszetki, lampki, które sprawiły zawodnikom ogromną radość. Warto wspomnieć, że organizowana w Jaworzu od wielu lat impreza cieszy się niesłabnącą popularnością – w tym roku wśród zawodników znaleźli się nie tylko mieszkańcy Jaworza, Jasienicy czy Bielska-Białej, ale także Jaworzna, Krakowa, Kalnej, Świętoszówki, Wilkowic, Chybia, Rudzicy, Cieszyna, Kłobucka, Sopotni Wielkiej i Czerkasów w Ukrainie. Warto podkreślić, że rowerzyści byli niezwykle zdyscyplinowani, dzięki czemu bez przeszkód dotarli do mety.

Aura zdecydowanie sprzyjała uczestnikom jaworzańskiej imprezy, piękna słoneczna pogoda i lekki wiosenny wiatr dopingowały cyklistów. Po powrocie z trasy rajdu, na uczestników czekały ciepły posiłek, kawa, pyszne ciasta i upieczone przez rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzu. Na zorganizowanym razem z rajdem Pikniku Szkolnym, oprócz przepysznych ciast, grochówki i gulaszu, można było również nabyć zabawki, książki i maskotki. Nie zabrakło również lodów i waty cukrowej dla najmłodszych.

Kończąc Rodzinny Rajd Rowerowy Przewodniczący Rady Gminy Jaworze Zbigniew Putek podziękował Dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze Jolancie Witkowskiej oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzu Ewie Cholewik za przygotowanie imprezy, funkcjonariuszom policji z jasienickiego komisariatu za pomoc w przeprowadzeniu rajdu, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzu za zabezpieczenie wszystkich skrzyżowań na trasie rajdu, ratownikom medycznym z PCK Bielsko-Biała za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników, pracownikom Ośrodka Promocji Gminy Jaworze oraz nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzu za pomoc przy organizacji Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za aktywne udział w jaworzańskim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym i zapraszamy za rok.