Drugi miesiąc funkcjonowania „Klubu Seniora” w ramach projektu „Centrum Usług Społecznościowych – utworzenie Klubu Seniora w Jaworzu” za nami. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Podobnie jak w poprzednim miesiącu, majowa oferta skierowana do naszych seniorów była bardzo interesująca. Oprócz stałych pozycji w harmonogramie, takich jak warsztaty komputerowe czy gimnastyka, klubowicze mogli skorzystać z szerokiego wachlarza zajęć przeznaczonych specjalnie dla nich. W pięknych wnętrzach dawnego Domu Zdrojowego, zwanego popularnie „Trzydziestką”, mieli okazję wysłuchania porad psychologa oraz prawnika. Mogli również zwyczajnie miło spędzić czas na rozmowach, grach w karty, czy też przy grach planszowych. Osoby lubiące prace manualne mogły spróbować swoich umiejętności w malowaniu na tkaninie. Pod okiem animatora powstały także kompozycje kwiatowe „las w szkle”.

Największym powodzeniem cieszyła się wycieczka do Cieszyna, gdzie wspólnie z przewodnikiem, jaworzańscy seniorzy zwiedzali zabytki miasta, słuchając historycznych opowieści. Według legendy miasto zostało założone w 810 r. przez trzech synów króla polskiego Leszka III. W rzeczywistości Cieszyn powstał w X w. jako gród broniący południowej granicy państwa polskiego. Wycieczkowicze z Jaworza mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat tego miasta, poznać jego tajemnice i ciekawostki.

Czas spędzony w klubie to również wspólne biesiadowanie. Nasi klubowicze chwalą się swoimi talentami, umilając czas innym poprzez grę i śpiew – parafrazując słowa Adama Mickiewicza – „jedząc, pijąc, lulki paląc”.