Prosimy o prawidłowe oznakowanie pojemników na odpady, tak aby możliwa była bezproblemowa identyfikacja danej frakcji podczas wywozu.

W przypadku braku naklejek na pojemniki dla frakcji BIO i Pozostałości z segregacji prosimy o podejście do Urzędu Gminy Jaworze lub kontakt telefoniczny 33 828 66 46, 33 828 66 45.

Ponadto informujemy, że odpady z frakcji bio, pozostałości z segregacji oraz popiół będą odbierane wyłącznie z pojemników spełniających normę PN-EN 840-1.

Przypominamy o prawidłowych zasadach segregacji odpadów komunalnych:

Frakcje papier, szkło i tworzywa sztuczne z metalami są odbierane w opisanych workach zgodnie z przyjętymi zasadami segregacji. W przypadku posiadania pojemnika na frakcje workowane, należy odpady umieszczać w dostarczonych przez firmę workach oraz mieć prawidłowo opisany pojemnik, tak aby możliwa była bezproblemowa identyfikacja danej frakcji odpadów.

W przypadku odpadów kartonowych o większych rozmiarach, dopuszcza się przygotowanie paczki o wymiarach 60x60x60 cm, zawiązanie sznurkiem lub obklejenie taśmą, tak aby możliwy był bezpieczny transport, który odbywa się często samochodem dostawczym z zabudową skrzyniową i tym samym istnieje ryzyko wydostania się odpadów podczas transportu.