30 lipca 2022 r., po 3 latach przerwy, wrócił do Jaworza Pchli Targ. Bazarek, zorganizowany na terenie jaworzańskiego amfiteatru, cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Jaworza i przyjezdnych – nie sposób nie było zauważyć zadowolonych kupujących oraz sprzedających.

To przedsięwzięcie w latach ubiegłych angażowało spore grono naszych mieszkańców. Mieszkańcy Jaworza licznie przybywali na targ, aby pozbyć się cennych, ale niepotrzebnych staroci. Dla pasjonatów była to natomiast doskonała sposobność, aby zaopatrzyć się w ciekawe przedmioty – od ubrań i innych elementów garderoby począwszy, poprzez artykuły gospodarstwa domowego, aż po zabytkowe lampy, naczynia, zabawki, sprzęty czy wreszcie zabawki i książki.


Pierwsza edycja Pchlego Targu w Jaworzu odbyła się w 2015 roku. „Jest to super sposób na zmniejszenie śmieci w naszych gospodarstwach domowych. Działamy w duchu zero waste, czyli tak, by nasze codzienne zachowania redukowały powstawanie śmieci lub dawały rzeczom drugie-trzecie życie. Nie wyrzucajmy czegoś co się może przydać innym! Takie wydarzenie wyprzedaży rzeczy jest super pomysłem na lokalne spotkanie mieszkańców oraz turystów i sąsiadów organizowane przy wsparciu wójta gminy Jaworze Radosława Ostałkiewicza oraz Jolanty Witkowskiej, dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze, którzy zawsze otwarci, z zaangażowaniem wspierają oddolne inicjatywy, za co im serdecznie dziękujemy" – mówi Anna „Indianka Anandini” Sobańska z Fundacji Ekologicznej „Arka” – jaworzanka, która od lat angażuje się w działalność prospołeczną i proekologiczną na terenie gminy, inicjatorka bazarku.


Bazarek został zorganizowany przez Ośrodek Promocji Gminy Jaworze. Jeszcze w tym roku, pod koniec sierpnia, planowane jest zorganizowanie kolejnego Pchlego Targu. Liczymy na to, że impreza wpisze się już na stałe w kalendarz gminnych wydarzeń.


Fot. Anna „Indianka Anandini” Sobańska.