W ostatnich dniach nasi młodzi jaworzanie dostarczyli nam wielu emocji i radości z sukcesów sportowych.

Rekord życiowy i dwa równe skoki narciarskie na 23 m zaprowadziły Oliwiera Miklińskiego-Pszonki na 4. miejsce w najważniejszym cyklu zawodów dla dzieci w Polsce – Orlen Cup Kids II, które odbywały się 29 stycznia na skoczni HS 25 w kompleksie Średniej Krokwi w Zakopanem. Oliwier trenuje na co dzień w klubie LKS Klimczok Bystra.

W innym sporcie zimowym młodzi jaworzanie również nie ustępują. Emma Kulig w miniony weekend wystartowała na zawodach w łyżwiarstwie figurowym w Czeskim Cieszynie (VII. Grand Prix Czeskiego Cieszyna), na których zajęła 2. miejsce i zaprezentowała się w nowym programie. W tym sezonie startowym Emma współzawodniczy z dziewczynkami o dwa lata starszymi. W Polsce wystartowała trzykrotnie, z czego dwukrotnie stanęła na 2. miejscu podium, a innym razem zajęła wysokie 5. miejsce. Młoda zawodniczka miała też okazję po raz pierwszy pojechać na międzynarodowe zawody do Budapesztu, a w tym sezonie zadebiutuje na Mistrzostwach Polski Młodzików.

Mimo, że za oknem zima, to pola nie oddają także młodzi lekkoatleci. Od halowych Mistrzostw Śląska swoje tegoroczne starty rozpoczął jaworzanin – Mikołaj Urbaś. Zdobył tam 3. miejsce w biegu na 2000 m w kategorii U18, przegrywając srebrny medal zaledwie o 0,01 s. Sukces jest tym większy, że mimo przejścia do starszej kategorii wiekowej, zdołał zdobyć medal i potwierdzić tym samym swoją przynależność do czołówki biegaczy średniodystansowych na Śląsku. Kolejny ważny start, do którego Mikołaj będzie się przygotowywał to Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich, które odbędą się w kwietniu w Szczawnicy-Zdroju, a osiągnięcie czołowego miejsca podczas zawodów pozwoli na reprezentowanie kraju na arenie międzynarodowej – w Pucharze Świata.

Gratulujemy sukcesów naszym młodym sportowcom i… czekamy na kolejne informacje o ich medalach, pucharach i wyróżnieniach.