Uniwersytet Trzeciego Wieku w Brennej zorganizował I Turniej Gier i Rozrywek Umysłowych dla Seniorów. Rozgrywki odbyły się 3 marca w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Brenna. W turnieju uczestniczyli przedstawiciele gmin Brenna, Strumień i Jaworze. Naszą gminę reprezentowali wybrani członkowie Jaworzańskiego Klubu Seniora, którzy z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do rozgrywek turniejowych. Kilka tygodni treningów i ćwiczeń w ramach spotkań klubowych przyniosły oczekiwany rezultat, ponieważ nasza jaworzańska drużyna zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Na drugim miejscu podium znalazła się drużyna z Brennej, trzecie miejsce zajęła natomiast drużyna ze Strumienia. Rozgrywki odbywały się w czterech konkurencjach: Rummikub, Scrabble, Warcaby oraz Kalambury. W skład zwycięskiej drużyny weszli;

  • Lidia Łukoś i Kinga Sosulska – rozgrywki Rummikub,
  • Zofia Rippel i Piotr Sikorski – rozgrywki Scrabble,
  • Irena Bandoła i Andrzej Jankowski – rozgrywki Warcaby,
  • Krystyna Halama, Romualda Bylok i Elżbieta Kulpa – Kalambury.

Wyjazd zorganizowała szefowa Klubu Seniora Czesława Cybułka, która towarzyszyła uczestnikom wraz z szefową Jaworzańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dr Anną Klinik.

Nasza seniorska ekipa wykazała się inteligencją, wiedzą, sprawnością umysłową, duchem walki oraz ogromnym poczuciem humoru.

Turniej w zamyśle miał być imprezą integracyjno-rozrywkową, traktowaną jako zabawa, lecz element rywalizacji chwilami brał górę. Fantastyczna atmosfera panująca na sali, doping, wzajemne wsparcie i zmienne wyniki punktacji dostarczyły wszystkim uczestnikom niezapomnianych emocji oraz rozbudziły apetyty na więcej.

Każda drużyna otrzymała puchar, a uczestnicy pamiątkowe dyplomy i upominki, które wręczali m.in. wójt gminy Brenna Pan Jerzy Pilch oraz Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego – Janina Żagan. Gospodarzom Turnieju należą się słowa uznania i podziękowania za wspaniałą inicjatywę jaką była organizacja rozgrywek.

Naszym Seniorom szczerze gratulujemy.