Jakiś czas temu pisaliśmy o biegowych sukcesach jaworzanina – Mikołaja Urbasia. Jak widać, Mikołaj nie odwiesił butów na kołku…

21 i 22 kwietnia w Szczawnicy odbyło się wielkie wydarzenie biegowe "Pieniny Ultra Trail", podczas którego rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich na różnych dystansach. Na linii startu w kategorii U18 stanął mieszkaniec Jaworza – Mikołaj Urbaś, który wystartował w biegu Palenica Trail na dystansie 5,7 km. Jak wskazuje nazwa biegu, trasa biegła przez sąsiadującą z miejscowością górę Palenica. Jaworzanin bieg ukończył na 5. pozycji w kategorii OPEN i na 2. miejscu w kategorii U18. Drugie miejsce „na pudle” oznacza równocześnie, że został wicemistrzem Polski w kategorii Junior Młodszy.

Jak informowaliśmy w ubiegłym roku, osiągnięcie miejsca na podium było jego małym marzeniem, bo pozwalało na osiągnięcie wytycznych do zakwalifikowania się na zawody Pucharu Świata U18 w Annecy we Francji, a tym samym upragniony występ z „Orłem na piersi”. Czy tak się jednak stanie – decyzja będzie należała ostatecznie do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.