Zazwyczaj pierwsze spotkanie ze szkołą – po ponad dwumiesięcznym odpoczynku – dzieci i młodzież miewały 1 września. W tym roku wyjątkowo rok szkolny rozpoczyna się dopiero w czwartym dniu września. Młodzi jaworzanie zapewne wcale nie żałowali, że wakacje przeciągnęły się o te parę dni, choć nie brakowało też takich, którzy z utęsknieniem czekali na spotkanie z rówieśnikami i nauczycielami.

Swoją edukacyjną przygodę ze szkołą rozpoczęło w Jaworzu łącznie 77 pierwszoklasistów w czterech oddziałach (po dwóch w każdej szkole podstawowej). Po wakacyjnej przerwie z tornistrami na plecach wróciło 573 dzieci z klas II-VIII. Łącznie zatem w naszej gminie kształcić będziemy 650 uczniów (388 w Szkole Podstawowej nr 1 i 262 w Szkole Podstawowej nr 2). W obu jaworzańskich podstawówkach w roku szkolnym 2023/24 funkcjonować będzie łącznie 30 oddziałów – zwanych popularnie klasami.

– Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego wszystkim uczniom życzę, aby ten rok był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. Życzę, aby nie zabrakło Wam energii i zapału w poznawaniu świata, a jego odkrywanie dostarczało wiele radości. Dyrektorom i nauczycielom życzę z kolei satysfakcji z podejmowanych działań i dumy z osiągnięć swoich uczniów. Niech rozpoczynający się rok szkolny będzie czasem spokojnej i efektywnej pracy – mówi Anna Skotnicka-Nędzka, pełniąca funkcję wójta gminy Jaworze.

Szkoła Podstawowa nr 1 – galeria zdjęć:

Szkoła Podstawowa nr 2 – galeria zdjęć: