W nieunikniony sposób coraz bardziej zbliżamy się do jesiennej aury. Warto jednak wspomnieć, co działo się zaledwie kilka tygodni temu podczas wakacyjnych zajęć sportowych organizowanych dla dzieci i młodzieży z Jaworza.

W lipcu i sierpniu tego roku odbyła się II edycja wakacyjnych zajęć sportowych organizowanych przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Gminy Jaworze. Te zajęcia stały się prawdziwą sportową ucztą łącznie dla 40 dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Każdy dzień pełen był radości, rywalizacji i emocji.

Hala sportowa w Jaworzu była miejscem, gdzie w głównej mierze odbywały się zajęcia. To właśnie tam nasze młode, jaworzańskie, sportowe dusze mogły wypróbować wiele różnych dyscyplin. Ścianka wspinaczkowa okazała się pierwszym wyzwaniem. Dzieci zdobywały kolejne metry, pokonując własne strachy i ograniczenia. Turniej tenisa stołowego sprawił, że uczestnicy mogli przeżyć chwilę prawdziwej rywalizacji, ucząc się przy tym gry fair play.

Prawdziwą atrakcją zajęć okazało się Bumper Ball. To niezwykłe połączenie piłki nożnej i zabawy w kręgle, w którym każde uderzenie było komiczne i niezapomniane. Dzieci „toczyły się” ze śmiechu i cieszyły się każdą sekundą spędzoną w tych nietypowych „balach".

Nie zabrakło również tradycyjnych gier zespołowych, podczas których dzieci uczestniczyły w emocjonujących rozgrywkach drużynowych. Zawody zręcznościowe i zabawy sprawiły, że każdy mógł poczuć się jak prawdziwy sportowiec.

Niezapomnianą przygodą podczas tych wakacyjnych zajęć było dla dzieci na pewno wejście na szczyt Błatniej. Młodzi jaworzanie stanęli przed wyzwaniem pokonania 9-kilometrowej trasy wśród malowniczych górskich krajobrazów i pośród beskidzkiej przyrody.

Wszystkie zajęcia odbywały się pod okiem instruktorów – Mateusza Wajsa, Daniela Lecha i Daniela Bąka. Dzięki ich zaangażowaniu dzieci uczyły się nie tylko technik sportowych, ale również wartości, takich jak współpraca, fair play i duch rywalizacji.