W sobotę 4 listopada, w Prudniku (woj. opolskie) rozegrany został międzynarodowy Puchar Gór Opawskich, który zgromadził 300 zawodników z Polski i Słowacji. Jaworzański klub Akademia Karate Jaworze w tych zawodach wystawił czworo zawodników: Julię Sobkowicz, Martynę Galus, Marcela Krzemienia i Dominika Gabrycha. Opiekę trenerską sprawował Bartosz Mączka. Karatecy z Akademii zdobyli łącznie 2 srebrne i 4 brązowe medale.

Srebrne medale zdobyli:

  • Dominik Gabrych – kumite chłopców U8 -27kg
  • Martyna Galus – kumite dziewcząt U14 -47kg

Brązowe medale i najniższe miejsce na podium zajęli:

  • Marcel Krzemień – kumite chłopców U16 +70kg
  • Julia Sobkowicz – kumite dziewcząt U16 -61kg
  • Julia Sobkowicz – kumite dziewcząt U18 -59kg
  • Martyna Galus – kumite dziewcząt kumite dziewcząt U12 +40kg

Tego samego dnia w Bydgoszczy odbył się międzynarodowy turniej karate – Bushi-do Cup 2023, w którym rywalizowało blisko 600 zawodników z Polski, Litwy oraz Ukrainy. Akademię Karate Jaworze pod okiem trenerki Darii Połtorzeckiej reprezentowało troje zawodników: Daniel Mariat, Karolina Ratuska oraz Marta Korzus. Niestety tym razem start w zawodach nie zaowocował miejscem na podium – żadnemu z zawodników jaworzańskiego klubu nie udało się pokonać swoich rywali. Zawodnicy z Bydgoszczy wrócili po solidnej lekcji pokory, ale za to z bagażem cennego doświadczenia.

Wszystkie turnieje odbyły się pod auspicjami Polskiej Unii Karate – Polskiego Związku Sportowego. Udział w zawodach współfinansowany był przez Gminę Jaworze w ramach realizowanego zadania publicznego pt. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej jako forma przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym”.


Tekst, fotografie: Akademia Karate Jaworze