W minioną sobotę w Bielskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala z okazji 100-lecia Podokręgu Bielsko-Biała Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Na galę zaproszeni zostali sportowcy, działacze sportowi z naszej okolicy, sympatycy piłki nożnej oraz przedstawiciele gmin.

Na gali wręczane były wyróżnienia dla osób zasłużonych dla rozwoju regionalnej piłki nożnej – tytuł „Przyjaciela Śląskiej Piłki” otrzymała m.in. Anna Skotnicka-Nędzka, pełniąca funkcję wójta gminy Jaworze. Z kolei medalem 100-lecia Podokręgu Bielsko-Biała wyróżnieni został m.in. prezes GKS Czarni Jaworze – Rafał Stronczyński.

Klub GKS Czarni Jaworze reprezentowany był na gali przez wiceprezesa zarządu ds. sportowych i kierownika zespołu Artura Mazura. Z ramienia Urzędu Gminy Jaworze obecny był także naczelnik Daniel Bąk, odpowiedzialny za sprawy sportu oraz obiekty sportowo-rekreacyjne w naszej gminie.

– Obecność reprezentantów Jaworza, odebrane gratulacje i odznaczenia świadczą o zaangażowaniu mieszkańców i ważnej roli, jaką sport pełni w społeczności naszej gminy. Zaledwie niedawno świętowaliśmy dwie dekady istnienia GKS Czarni Jaworze, a już przed nami kolejny rok pełen emocji! Serdecznie zachęcam do aktywnego kibicowania naszym zawodnikom – zagrzewa do sportowych emocji Anna Skotnicka-Nędzka.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu o GKS Czarni Jaworze:

https://www.youtube.com/watch?v=C_VPH9gQodo


Fot. slzpn.pl / wideo: Bartłomiej Malec/sportowebeskidy.pl