W Galerii Sztuki na Zdrojowej w Jaworzu, odbyła się wystawa rysunku i malarstwa oraz rękodzieła dzieci i młodzieży, uczęszczających do galerii na zajęcia plastyczne w roku szkolnym 2023/24. Wydarzenie to było podsumowaniem całorocznej pracy twórczej grup plastycznych MALI ARTYŚCI i DOLINA KREATYWNOŚCI - prowadzonych przez Paulinę Żak, IMPRESJA, ŚWIATŁOCIEŃ oraz KONTRAST - prowadzonych przez Anetę Kwaśną oraz grupy RĘKODZIEŁO prowadzonej przez Urszulę Marczak.

Wernisaż otworzyła dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze Jolanta Witkowska, która przywitała uczniów, rodziców i licznie zgromadzonych gości. W wydarzeniu wzięły udział Anna Skotnicka-Nędzka, wójt gminy Jaworze oraz Agnieszka Nieborak, przewodnicząca Rady Gminy Jaworze.

Rok artystyczny 2023/2024 był pełen kreatywności, zaangażowania i nieocenionych doświadczeń dla młodych artystów specjalizujących się w rysunku, malarstwie i rękodziele. Ich prace nie tylko zachwyciły widzów, ale także udowodniły, że młode pokolenie ma ogromny potencjał twórczy i chęć do rozwijania swoich talentów. Z pewnością warto śledzić dalsze losy tych młodych artystów, którzy już teraz pokazują, że mają wiele do zaoferowania w świecie sztuki.